Žinios apie universitetą

Šį kartą palyginsime vokišką ir lietuvišką universitetus. Iš tikrųjų viskas yra labai panašu. Tos pačios paskaitos, laboratoriniai, viena paskaita taip pat trunka 1,5val. Žinoma, bendrabučio kambarių čia daug mažiau, nes ir miestelis ne toks didelis kaip Vilnius. Kas įdomu, visi bendrabučio kambariai yra vienviečiai, buto tipo. Yra tik keli dviviečiai ir vienas trivietis „butas“. Žinoma,  jie yra daug brangesni negu Lietuvoje, būtent todėl mes ir negyvename bendrabutyje, o bute, taip vadinamame WG (dalinamės su dar keliais žmonėmis).

Mūsų tvarkaraštis yra tikra „langų būstinė“. Keliamės į paskaitas 8-tai ryto, o namo grįžtame taip pat 8-tą vakaro. Tik, žinoma, tarp paskaitų turime po 2 valandas pertraukos.  Tačiau tai nėra problema, kai gyveni už 5 minučių nuo universiteto, o ir paskaitos būna įdomios.

Kai palyginame savo tvarkaraštį su kitais Erasmus studentais, jie lieka apstulbę. Kodėl pas mus 35 kreditai? Net, kai paaiškiname, kad minimaliai turime turėti 30 kreditų, jie nesupranta, kodėl tiek daug? Šis dalykas pasirodė keistas. Dauguma užsienio studentų turi turėti minimaliai 3, ar 4 dalykus.  Bet mes tikrai nesiskundžiam, dėsto čia labai įdomiai.

Vienintelis dalykas, kuris čia skiriasi – jokių koliokviumų, kontrolinių, ar testų. Vienintelis pažymys yra egzaminas mokslo metų gale. Todėl studentai turi intensyviai mokytis visą semestrą. Paskutinė naktį moytis čia nepatartina. Nors, gal kam ir yra pavykę :)