Desert adventures

Shalom! Štai mūsų trijulė, kuri stengsis įtraukti ir leisti pajusti Izraelietiško mokslo, humuso bei karščio skonį! Mūsų kambariokų komandą sudaro trys laiptukai: bakalaurė Ramunė, magistrantė Giedrė bei pats rimčiausias doktorantas Aurimas. Visi nusprendėme, kad gyventi kartu, bus ne tik taupiau bet ir smagiau. Prieš tai apie vienas kitą visiškai nieko nežinodami susitikome tik Izraelyje, tad dėl smagumo buvo klaustukų, bet dabar galime drąsiai sakyti, kad neprašovėme!
Pirma, papasakosime trumpai apie universitetą. Ben-Gurion universitetas, esantis Beer Sheboje – Izraelio dykumos širdyje, yra vienas iš trijų šimtų geriausių pasaulio universitetų. Jame mokosi apie 20k studentų. Koks pirmas įspūdis apie paskaitas? Vyrauja dviejų tipų paskaitos: aktyvios ir nuolatinės. Aktyvios paskaitos trunka apie 2-3 savaites. Paskaitos vyksta kelis kartus per savaitę ir kartais net visą dieną (dėl to ir vadinasi aktyvios paskaitos :D ). Per šio tipo paskaitas taip pat turime išvykas į įvairias įmones. Nuolatinės paskaitos vyks visą semestrą ir priklausomai nuo kreditų skaičių būna kartą ar du per savaitę. Dideli įspūdį paliko dėstytojai. Dėstytojai yra atvykę iš viso pasaulio (Kanados, Amerikos) ir žinoma vietiniai. Jaučiasi, kad dėstytojai yra savo srities specialistai. Dažnai tenka pasėdėti po paskaitų ir papildomai padirbėti. Dar tik prieš porą savaičių atvykome, o biblioteka jau tapo „mėgstamiausia“ mūsų susitikimų vieta. Bet tikrai nesiskundžiam, nes jau dabar jaučiamės sužinojusios daug įdomių dalykų.
Universitetas turi didelius bendrabučius studentams prie pat universiteto (5min. pėškomis). Studentams siūlomi vienviečiai kambariai. Keturi kambariai dalinasi viena virtuve, dušu ir wc. Kadangi bendrabučio kambarys kainuoja visai nepigiai (dvi minimalios Lietuvos algos už mėnesį), nusprendėme patys susirasti būstą. Ir labai lengvai susiradome trijų kambarių butą 15min pėškomis nuo universiteto. Ir už žymiai mažesnę kainą!!!
Atvykome nei per vėlai nei per anksti. O pačiu laiku!!! Tik atvykus iš karto spėjom sudalyvauti Tel Avive vykstančiame Purim kasmetiniame festivalyje. Visas miestas buvo pilnas persirengėlių. Kitų metų Helovynui idėjų prisirinkome į valias. Po kelių dienų prasidėjus studijoms, universitetas taip pat paminėjo Purim ir visas universiteto kiemelis buvo užtvindytas Hodorais, fėjomis, undinėlėmis, supermenais ir t.t. Dar gyvenime nematėme tiek daug laimingų, šokančių ir girtų žmonių universitete :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>